AVA Thermalpark

Termálne kúpalisko Diakovce skrýva bohatstvo v podobe geotermálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky 780 m, dosahuje teplotu 39°C a má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo, nervové ústrojenstvo a reumatizmus. Geotermálny vrt bol objavený už v 50-tych rokoch minulého storočia. História termálneho kúpaliska sa začala o dve desaťročia neskôr, teda v sedemdesiatych rokoch, kedy sa termálne kúpalisko Diakovce stalo jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších rekreačných stredísk Slovenska, a to nielen pre rekreantov zo Slovenska, ale aj z okolitých štátov.

V roku 2002 sa kúpalisko rozdelilo na 2 samostatné kúpaliská, kúpalisko Horné Saliby a Termálne kúpalisko Diakovce. Žiaľ, po tomto rozdelení obec nemala dostatok finančných prostriedkov na jeho ďalší rozvoj a prevádzku, a tak sa tu počas nasledujúcich rokov vystriedalo niekoľko súkromných prevádzkovateľov, avšak, podľa toho, v akom stave sa kúpalisko v roku 2021 nachádzalo, je jasné, že to nebola tá najlepšia voľba.

S cieľom záchrany tohto kedysi vyhľadávaného a obľúbeného areálu sa naša spoločnosť BEKOR s.r.o. s obcou Diakovce dohodli a areál kúpaliska sme v máji v roku 2021 od obce odkúpili. Za žiadnych okolností sme nechceli riskovať vynechanie blížiacej sa letnej sezóny, a tak sme napriek veľmi obmedzenému časovému priestoru, ktorý sme do otvorenia letnej sezóny mali k dispozícii, vynaložili maximálne úsilie na úpravu, vynovenie, skrášlenie a vylepšenie pôvodného stavu kúpaliska, aby sme našim rekreantom pripravili čo najpríjemnejšie prostredie pre strávenie svojej dovolenky už v prvom roku nášho pôsobenia na kúpalisku.

Ihneď po skončení letnej sezóny sme sa pustili do 1. fázy rekonštrukcie areálu, čo predstavuje kompletnú rekonštrukciu bazénov, vybudovanie 2 nových bazénov, toboganov a iných vodných atrakcií, zabudovanie novej bazénovej technológie, vybudovanie nových rekreačných chatiek, rekonštrukciu hotela, sociálnych zariadení a objektov pre karavanistov, vybudovanie kompletnej infraštruktúry a úplne novej ČOV.
Po letnej sezóne budeme pokračovať v modernizácii a budovaní ďalšou etapu, v ktorej plánujeme vybudovanie novej celoročnej wellnessovej časti so saunami, vírivkami, vnútorným ako aj vonkajším výplavovým bazénom a reštauráciou. Taktiež pribudnú aj apartmánové byty a hotel.

V tohtoročnej letnej sezóne sa návštevníci môžu tešiť na 2 300 m2 vodnej plochy. Môžu si užiť oddych a relax v 5 bazénoch s geotermálnou vodou. K dispozícii bude relaxačný perličkový bazén s masážnymi lehátkami, masážnymi lavicami, tryskami a chrličmi; plavecký bazén so 7 plaveckými dráhami a plaveckými štartovacími blokmi, horúci total relax bazén s masážnou lavicou, hydromasážnymi tryskami a fontánou; rodinný relax bazén s masážnymi lehátkami, masážnymi lavicami, hydromasážnymi tryskami a chrličmi; detský bazén s vodným hradom a vodnými figúrkami a taktiež 9 m vysoký tobogán s 2 dojazdovými dráhami v celkovej dĺžke cca 100 m. Návštevníci sa môžu tiež zrelaxovať v 2 vírivkách a dokonca aj vysaunovať vo fínskej saune.

Okolo bazénov sú veľké trávnaté plochy s lehátkami na slnenie a taktiež aj množstvo stromov poskytujúcich príjemný tieň.

Pre milovníkov dobrého jedla máme pripravenú širokú škálu občerstvenia v 6 bufetoch a samozrejmosťou je aj Pool bar ponúkajúci osviežujúce nápoje. Pri vstupe je aj malý obchodík so zmiešaným tovarom, kde nájdete základné potraviny k vlastnej príprave raňajok, či obeda, ako aj základné hygienické potreby a kúpaliskový tovar.

Pre detičky máme pripravený úžasný detský svet s animátorkami, ktoré sa postarajú o vaše ratolesti. Čaká na nich detský zábavný svet s trampolínami, preliezkami, skákacími hradmi, zábavnými automatmi a mnoho ďalšieho.

Pre dovolenkárov je pripravených niekoľko možností ubytovania priamo v areáli. K dispozícii je chatová osada s 12 jednoduchšími chatkami pre nenáročnejšiu klientelu a pre tých náročnejších máme 15 nových komfortných chatiek. Ďalšou ubytovacou možnosťou je hotel s 2-posteľovými izbami.

Pre milovníkov prírody je k dispozícii 5 priestranných nafukovacích stanov pre 6 osôb. Pre tých, ktorých láka skôr dobrodružstvo na 4 kolesách, máme možnosť ubytovania v kempe pre karavany, kde je možnosť na postavenie si aj vlastného stanu. K dispozícii je kuchynka, práčovňa, sociálne zariadenia so sprchami, spoločenská miestnosť s TV, ako aj možnosť grilovania.

Pre všetkých návštevníkov je k dispozícii WIFI sieť zadarmo. Parkovanie pre návštevníkov je na parkovisku priamo pred kúpaliskom, pre ubytovaných je možnosť parkovania priamo v areáli.

Taktiež sa na Vás tešíme na našich kultúrnych a hudobných podujatiach, ktoré budeme organizovať počas víkendov.

V AVA Thermalpark Diakovce nájdete naozaj všetko, čo očakávate od príjemne strávenej dovolenky na Slovensku. Príďte sa osobne presvedčiť! Tešíme sa na Vás v letnej sezóne 2022 !