AVA Thermalpark

Termálne kúpalisko Diakovce skrýva bohatstvo v podobe geotermálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky 780 m, dosahuje teplotu 39°C a má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo, nervové ústrojenstvo a reumatizmus. Geotermálny vrt bol objavený už v 50-tych rokoch minulého storočia. História termálneho kúpaliska sa začala o dve desaťročia neskôr, teda v sedemdesiatych rokoch, kedy sa termálne kúpalisko Diakovce stalo jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších rekreačných stredísk Slovenska, a to nielen pre rekreantov zo Slovenska, ale aj z okolitých štátov.

V roku 2002 sa kúpalisko rozdelilo na 2 samostatné kúpaliská, kúpalisko Horné Saliby a Termálne kúpalisko Diakovce. Žiaľ, po tomto rozdelení obec nemala dostatok finančných prostriedkov na jeho ďalší rozvoj a prevádzku, a tak sa tu počas nasledujúcich rokov vystriedalo niekoľko súkromných prevádzkovateľov, avšak, podľa toho, v akom stave sa kúpalisko v roku 2021 nachádzalo, to nebola najlepšia voľba.

S cieľom záchrany tohto kedysi vyhľadávaného a obľúbeného termálneho kúpaliska sa naša spoločnosť BEKOR s.r.o. s obcou Diakovce dohodla a areál v máji 2021 od obce odkúpila. Za žiadnych okolností sme nechceli vynechať blížiacu sa letnú sezónu, a aj napriek veľmi obmedzenému časovému priestoru, ktorý sme do otvorenia letnej sezóny mali, sme vynaložili maximálne úsilie na úpravu, vynovenie, skrášlenie a vylepšenie pôvodného stavu kúpaliska. Cieľom bolo pripraviť našim rekreantom čo najpríjemnejšie prostredie pre strávenie svojej dovolenky.

Ihneď po skončení nultej letnej sezóny 2021 sme sa pustili do 1. etapy rekonštrukcie areálu kúpaliska, čo predstavovalo kompletnú rekonštrukciu bazénov, vybudovanie 2 nových bazénov, toboganov a iných vodných atrakcií, zabudovanie novej bazénovej technológie pre recirkuláciu bazénov, vybudovanie nových rekreačných chatiek, rekonštrukciu hotela, sociálnych zariadení a objektov pre karavanistov, vybudovanie kompletnej infraštruktúry a úplne novej areálovej ČOV. 1. etapa rekonštrukcie bola úspešne ukončená pred letnou sezónou 2022. Po letnej sezóne 2023 plánujeme pokračovať v modernizácii a budovaní kúpaliska ďalšou etapou, ktorou bude vybudovanie novej celoročnej wellnessovej časti so saunami, vírivkami, vnútorným ako aj vonkajším výplavovým bazénom, reštauráciou a kongresovou sálou. V ďalších etapách pribudnú aj apartmánové byty a wellness hotel.

Návštevníkom je k dispozícii 2 300 m2 vodnej plochy. Môžu si užiť oddych a relax v 5 bazénoch s geotermálnou vodou. K dispozícii je relaxačný perličkový bazén s masážnymi lehátkami, masážnymi lavicami, tryskami a chrličmi; plavecký bazén so 7 plaveckými dráhami a štartovacími blokmi; horúci total relax bazén s masážnou lavicou, hydromasážnymi tryskami, fontánou a tienením; rodinný relax bazén s masážnymi lehátkami, masážnymi lavicami, hydromasážnymi tryskami, chrličmi a tienením; detský bazén s veľkým vodným hradom a vodnými atrakciami a taktiež 9 m vysoký tobogan s 2 dojazdovými dráhami v celkovej dĺžke 100 m. Návštevníci sa môžu  zrelaxovať v 2 vírivkách a dokonca aj vysaunovať vo fínskej saune.

V okolí bazénov sú veľké trávnaté plochy s ležadlami na slnenie, ako aj množstvo stromov poskytujúcich príjemný tieň. Pre milovníkov dobrého jedla máme pripravenú širokú škálu občerstvenia v 6 bufetoch a samozrejmosťou je aj Pool bar ponúkajúci osviežujúce nápoje. Pri vstupe do areálu je malý obchodík so zmiešaným tovarom, základnými potravinami k vlastnej príprave raňajok, či obeda, základné hygienické potreby, kúpaliskový tovar a suveníry.

AVA Thermalpark Diakovce

Pre detičky máme pripravený úžasný detský svet s animátorkami, ktoré sa postarajú o zábavu vašich ratolestí. V Kids zóne na nich čaká detský zábavný svet s trampolínami, preliezkami, skakacími hradmi, zábavnými automatmi a mnoho ďalších atrakcií. Ponúkame niekoľko možností ubytovania priamo v areáli. K dispozícii je chatová osada, v ktorej sa nachádzajú 3 jednoduché turistické chatky a 15 nových komfortných chatiek. Ďalšou ubytovacou možnosťou je novo zrekonštruovaný hotel s dvojposteľovými izbami. 

Milovníkom prírody ponúkame možnosť stanových miest. Pre tých, ktorých skôr láka  dobrodružstvo na štyroch kolesách, ponúkame ubytovanie v kempe pre karavany. K dispozícii je kuchynka, práčovňa, sociálne zariadenia so sprchami, spoločenská miestnosť, ako aj možnosť grilovania. Pre všetkých návštevníkov je k dispozícii WIFI sieť zadarmo. Parkovanie pre návštevníkov je na parkovisku priamo pred kúpaliskom, pre ubytovaných je možnosť parkovania priamo v areáli.

AVA Thermalpark Diakovce
AVA Termalpark Diakovce

Okrem výbornej zábavy, dobrého jedla a príjemného prostredia, môžete u nás zažiť aj kultúrne a hudobné podujatia, ktoré aktuálne pripravujeme a môžete sa na tešiť počas víkendov.  

V AVA Thermalpark Diakovce nájdete naozaj všetko, čo očakávate od príjemne strávenej dovolenky na Slovensku.  Tešíme sa na Vás v letnej sezóne 2023 !