AVA Thermalpark

Termálne kúpalisko Diakovce skrýva bohatstvo v podobe geotermálnej vody, ktorá vyviera z hĺbky 780 m, dosahuje teplotu 39°C a má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo, nervové ústrojenstvo a reumatizmus. Geotermálny vrt bol objavený už v 50-tych rokoch minulého storočia. História termálneho kúpaliska sa začala o dve desaťročia neskôr, teda v sedemdesiatych rokoch, kedy sa termálne kúpalisko Diakovce stalo jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších rekreačných stredísk Slovenska, a to nielen pre rekreantov zo Slovenska, ale aj z okolitých štátov.

V roku 2002 sa kúpalisko rozdelilo na 2 samostatné kúpaliská, kúpalisko Horné Saliby a Termálne kúpalisko Diakovce. Žiaľ, po tomto rozdelení obec nemala dostatok finančných prostriedkov na jeho ďalší rozvoj a prevádzku, a tak sa tu počas nasledujúcich rokov vystriedalo niekoľko súkromných prevádzkovateľov, avšak, podľa toho, v akom stave sa kúpalisko v roku 2021 nachádzalo, toto nebola najlepšia voľba.

S cieľom záchrany tohto kedysi vyhľadávaného a obľúbeného termálneho kúpaliska sa naša spoločnosť BEKOR s.r.o. s obcou Diakovce dohodla a areál v máji 2021 od obce odkúpila. Za žiadnych okolností sme nechceli vynechať blížiacu sa letnú sezónu, a aj napriek veľmi obmedzenému časovému priestoru, ktorý sme do otvorenia letnej sezóny mali, sme vynaložili maximálne úsilie na úpravu, vynovenie, skrášlenie a vylepšenie pôvodného stavu kúpaliska. Cieľom bolo pripraviť našim rekreantom čo najpríjemnejšie prostredie pre strávenie svojej dovolenky.

Ihneď po skončení nultej letnej sezóny 2021 sme sa pustili do 1. etapy rekonštrukcie areálu kúpaliska, čo predstavovalo kompletnú rekonštrukciu bazénov, vybudovanie 2 nových bazénov, toboganov a iných vodných atrakcií, zabudovanie novej bazénovej technológie pre recirkuláciu bazénov, vybudovanie nových rekreačných chatiek, rekonštrukciu hotela, sociálnych zariadení a objektov pre karavanistov, vybudovanie kompletnej infraštruktúry a úplne novej areálovej ČOV. 1. etapa rekonštrukcie bola úspešne ukončená pred letnou sezónou 2022. Pred letnou sezónou 2023 pribudla na kúpalisku fínska sauna, bylinkovo – soľná sauna, ľadová komora a vírivky. Po letnej sezóne 2023 prišla ďalšia modernizácia kúpaliska. Vybudovali sa luxusné apartmány, niekoľko stravovacích prevádzok, zväčšil sa detský bazén a pribudla obria vodná šmykľavka s mnohými atrakciami. V ďalších etapách výstavby bude dobudovaný wellness hotel s celoročnou wellness časťou, saunami a výplavovým bazénom, reštauráciou a kongresovou sálou. 

AVA Thermalpark Diakovce

Návštevníkom je k dispozícii 2 300 m2 vodnej plochy. Môžu si užiť oddych a relax v 5 bazénoch s geotermálnou vodou. K dispozícii je relaxačný perličkový bazén s masážnymi lehátkami, masážnymi lavicami, tryskami a chrličmi; plavecký bazén so 7 plaveckými dráhami a štartovacími blokmi; horúci total relax bazén s masážnou lavicou, hydromasážnymi tryskami, fontánou a tienením; rodinný relax bazén s masážnymi lehátkami, masážnymi lavicami, hydromasážnymi tryskami, chrličmi a tienením; veľký detský bazén s obrím vodným hradom a vodnými atrakciami a taktiež 9 m vysoký tobogan s 2 dojazdovými dráhami v celkovej dĺžke 100 m. Návštevníci sa môžu  zrelaxovať v 2 vírivkách a dokonca sa aj vysaunovať vo fínskej saune, bylinkovo – soľnej saune a ochladiť sa v ľadovej komore.

V okolí bazénov sú veľké trávnaté plochy s ležadlami na slnenie, ako aj množstvo stromov poskytujúcich príjemný tieň. Pre milovníkov dobrého jedla máme pripravenú širokú škálu občerstvenia v 6 bufetoch a 2 cukrárňach, Pool bar a AVA PARTY TRUCK ponúkajúce osviežujúce nápoje. Pri vstupe do areálu sa nachádza môj obchod v ktorom nájdete široký sortiment základných potravín, čerstvého pečiva, k vlastnej príprave raňajok, či obeda, základné hygienické potreby, kúpaliskový tovar a suveníry.

AVA Thermalpark Diakovce
Apartmány

Ponúkame niekoľko možností ubytovania  priamo v areáli. Sme baby friendly. K dispozícii sú dva rodinné klimatizované  apartmány, 8 nových luxusných klimatizovaných apartmánov, hotel Hviezda s dvojlôžkovými izbami. V chatovej osade sa nachádza 15 klimatizovaných moderne zariadených  chatiek. Pre detičky máme pripravené rozsiahle detské ihrisko Aváčik  s trampolínami, preliezkami, skákacími hradmi, detským vláčikom, detskou manéžou a mnoho ďalších atrakcií. Neďaleko Aváčika sa nachádza detská zóna s hracími automatmi, obrími šachmi a so stolovým Človeče nehnevaj sa.

Milovníkom prírody ponúkame možnosť stanových miest. Pre tých, ktorých skôr láka  dobrodružstvo na štyroch kolesách, ponúkame ubytovanie v kempe pre karavany. K dispozícii je kuchynka, práčovňa, sociálne zariadenia so sprchami, spoločenská miestnosť, priestor na grilovanie. Pre všetkých návštevníkov je k dispozícii WIFI sieť zadarmo. Parkovanie pre návštevníkov je zabezpečené na parkovisku priamo pred kúpaliskom, pre ubytovaných je možnosť parkovania priamo v areáli.

AVA Thermalpark Diakovce
AVA Termalpark Diakovce

Okrem výbornej zábavy, dobrého jedla a príjemného prostredia, môžete u nás zažiť aj kultúrne a hudobné podujatia pre deti aj dospelých. Tešiť sa okrem víkendových programov môžete na AVA NIGHT – 19.7. a 20.7.2024, 13.8. – 18.8.2024 Cirkus Francessco Jung, romantické večere, letné kino pod hviezdami.  Atraktívne nočné kúpanie počas piatku a soboty vás nabije energiou a zážitkom s atmosféry osvetlených nočných bazénov. Pravý relax zase zažijete v našej wellness časti. Pokiaľ túžite po športovaní možnosťou je cykloturistika alebo splav v okolí Malého Dunaja. Radi Vám zapožičiame bicykle, kanoe a pramice.

V AVA Thermalpark Diakovce nájdete naozaj všetko, čo očakávate od príjemne strávenej dovolenky na Slovensku.  Tešíme sa na vás v letnej sezóne 2024 !